Get the Flash Player to see this content.

Ak máte záujem pokračovať, zadajte prosím e-mail do formulára vpravo.

Z obsahu

VIDEO: Načo je dobré poznať typ osobnosti?

 • Aký je cieľ života?
 • Čo Vás urobí šťastným?
 • S kým by ste mali byť partnerom? V živote alebo v podnikaní?

Väčšina ľudí tiež netuší, aký je rozdiel medzi introvertom a extrovertom. Ak si myslíte, že jeden má rád ľudí viac ako druhý, ste na omyle aj vy. Odpoveď na túto otázku dostanete už v dnešnom videu.

Zdieľajte radosť:

25 - počet odpovedí k VIDEO: Načo je dobré poznať typ osobnosti?

 1. Veronika M. hovorí:

  Velmi ma to zaujalo. Ako teda zistim, aky partner sa ku mne hodi? Ake osobnostne crty si mam vsimat aby som to dokazala usudit?

  • Martin hovorí:

   V ďalšom videu uvidíš, aké sú rôzne typy osobností a ktoré sa k sebe hodia viac a ktoré menej. Je to dôležité spoznať čím skôr, pretože keď je človek zaľúbený, dokáže sa uspôsobiť akémukoľvek typu a urobiť čokoľvek. Akonáhle zamilovanosť opadne, začne sa správať tak, ako to má geneticky dané a vtedy sa môžu začať vytvárať prvé problémy…

   Napríklad introvert sa dokáže tváriť počas zamilovanosti ako extrovert atď.

 2. Peter hovorí:

  ked hovoris o tom extrovertovi… ako keby si ma opisoval! fakt vystizne

  • Martin hovorí:

   Málo ľudí si uvedomuje, že sú extroverti a ešte menej z nich, že existujú aj introverti a chcú mať od vás – extrovertov – pokoj 😉

 3. Lýdia hovorí:

  Som introvert. Pred rokom som sa začala zaoberať predajom poistenia.
  Verím že sa dozviem veľa zaujímavých a poučných vecí.
  Prvý diel bol vynikajúci. Vďaka.

 4. Katka hovorí:

  Ahoj Martin!

  Tiež patrím medzi túto pomerne nešťastnú skupinu introvertov. Prečo nešťastnú? V dnešnom svete, v ktorom “extrovertný” človek toho dosiahne často omnoho viac snáď nie je potrebná odpoveď na túto otázku. Kde sú tie časy keď inteligencia spočívala v tom že človek nad niečím najprv uvažoval až tak to vypustil z úst…Dnes čím viac toho povieš a urobíš (aj keď mnohokrát to nemá hlavu ani pätu) tým lepšie. Introverti to majú ťažké. Odvahu prejaviť sa hľadajú ťažšie, všetko je tak omnoho zložitejšie.

  Sama som totiž (aj keď len cez telefón) ponúkala istý produkt a poviem Ti, bola to riadna skúška sebavedomia. Vôbec som nevedela ako na tých ľudí, mala som výrazné bariéry v komunikácií a myslím, že som ani problém nerozlúskla pretože sa mi nakoniec nepodarilo presvedčiť samú seba, že to dokážem a vzdala som to. Preto som rada, že sa týmto problémom niekto zaoberá a som vďačná za to, že v tom nie som sama 🙂 Pretože si myslím, že extrovertný typ človeka by nemal problém s tým rozprávať aj celé hodiny o produkte, o ktorom síce nemá ani šajn ale má rád ľudí a komunikácia s nimi ho baví a koniec-koncov, možno by niekoho aj nahovoril na kúpu produktu.

  Ďalej by som chcela odporučiť knihu Záblesk od Malcolma Gladwella. Súvisí s tým, ako sa nebáť a ako dať na svoj prvý inštinkt, ktorý o človeku (a nielen o človeku) toho dokáže veľa napovedať a pomôcť napríklad aj introvertom prejaviť sa a nebáť sa. Veriť si a svojmu “inštinktu” aj keď mnohokrát (najmä my introvertní) samozrejme viac uprednostňujeme dlho trvajúce premýšľanie a uvažovanie kým niečo urobíme alebo povieme. Čo nás často pripraví napríklad aj o životné príležitosti.

  Pa

  K.

  • Martin hovorí:

   Ďakujem Katka, že si sa zverila!

   Ako vidím, tak na internete je možné aj introvertovi vyjadrovať sa slobodne a bez zábran. Pri komentovaní to má aj tú výhodu, že Ti žiaden extrovert “neskáče” do komentára. 😉

   Inak čo sa týka toho predaja cez telefón, tak to som prekvapený, pretože dobrý manažér vie, že pokiaľ človek nepozná produkt, nemôže ho predať. A tiež, že pokiaľ by si si ho sama nekúpila, ťažko niekoho presvedčíš, aby si ho kúpil on.

   Máš pravdu aj s tým, že niektorí extroverti dokážu o produkte hovoriť tak dlho, až niekoho presvedčia 😀 Budem sa tomu venovať v ďalších dieloch.

   Vďaka tomuto systému budeš tiež vedieť odhadnúť ľudí a dokonca sa správať tak, ako oni očakávajú, takže ich “inštinkty” im budú hovoriť, že si “ich” človek.

   Knihu Malcolma Gladwella som nečítal, ale podľa recenzií na internete vyzerá celkom zaujímavo.

 5. Maťka hovorí:

  Maťko,
  určite veľmi zaujímavá téma. Veľmi dôležité je poznanie aj samého seba. Ľudia majú tendenciu nevidieť sa objektívne – nemyslím zvonka, väčšina zrkadiel hádam neklame. 🙂 Takže aspoň pre mňa je celkom príjemné, ak ma niekto identifikuje. Lenže tu si myslím, že je začiatok, mal by nasledovať rozvoj osobnosti. Mňa by celkom zaujímalo, či sa niekto venuje systematicky rozvoju osobnosti, teda samého seba. Možno by to bol priestor na moje materiály. 🙂 Niežeby som si robila reklamu pre svoj blog. 😀
  Veľa úspechov Ti želám pri ďalšej tvorbe, tieto veci určite mnohým pomôžu. Teším sa na ďalšie videá.

  • Martin hovorí:

   Maťka, 🙂

   ďakujem!

   Systematický rozvoj osobnosti je celoživotný proces a tí, čo si to uvedomujú, sú úspešní. Žiaľ nenašiel som nikoho, kto by sa venoval tejto téme u nás. Práve preto som sa do toho pustil sám…

   Poznanie seba a ľudí okolo seba je proces, ktorý trvá niekoľko (k)rokov. Teším sa teda na Tvoj pripravovaný blog a verím, že ľudia z si z neho budú môcť odniesť veľkú hodnotu.

 6. Já jsem introintrointrovert… existuje to? 😉

  • Martin hovorí:

   Keď si introintrointrovert, tak to asi existuje 😀 Ale áno, môžeš na sebe pozorovať, že si väčší introvert ako niekto iný. Každý je unikátnou zmesou génov, takže aj ten introvertizmus sa prejavuje nejako.

 7. Paulina hovorí:

  Ahoj,
  velmi me zaujalo tohle video!! Je opravdu uzasne, jak ty povahove rysy na me sedi :). Jsem rada, ze jsi to s tema introvertama uvedl na pravou miru, protoze podle me jsou velice casto nepochopeni a utiskovani 🙂 Diky za video a tesim se na dalsi 🙂
  P.S: zajimave, kolik se tady seslo introvertu 😀

 8. Zoranko hovorí:

  Pochvala autorovi za veľmi zaujímavé spracovanie. 🙂

 9. Vlado hovorí:

  Asi budem prvy, ale ja sa neviem zaradit 🙂

 10. Martin hovorí:

  V tejto fáze to až tak nevadí. Pozri si ďalšie videá a zistíš, že okrem roviny extrovert/introvert je tu ešte jedna. Ak sa pohybuješ po tej rovine, môžeš sa chvíľu správať ako introvert a chvíľu ako extrovert a bude to stále v norme… 😉

 11. Koloničný Lubomír hovorí:

  Je to skvělé. Prosím laskavě zaslat na email, jak rychle rozpoznat a zařadit osobnost při obchodu. Děkuji 🙂

 12. Michal hovorí:

  Uz vyslo to video ?

 13. Mary hovorí:

  Perfektne len tak ďalej .
  Milujem sledovať ľudí a ešte lepšie spoznávať ich povahu aj na základe maličkostí a vďaka tebe, to bude ešte lepšie a presnejšie . Ďakujem 😀 …….. Mary

 14. Livi hovorí:

  Veľmi by som chcela vedieť vybrať si správneho partnera do budúcnosti a rada by som sa dozvedela rady ako na to. 🙂

 15. jak přežít? hovorí:

  Vzala jsem si před mnoha lety muže,který byl úplně jiný.Dlouho to bylo zajímavé.Ale časem zjištění,že pokud není člověk druhému podobný,je soužití čím dál víc obtížné.
  Docela by mě zajímalo,jak s tímto pracovat.Jak se naučit přežít.
  A je to i v pracovní sféře.Je mi přidělen “šéf”,časem ale naše + a- začínají drhnout,přitom to není ,žebychom si pracovně a plněním úkolů nevyhovovali.Holt jeden je černý a druhý bílý.